Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA SREBRNYCH MEDALI ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU

Data publikacji: 2018-12-11, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 11.12.2018 r. na III Sesji Rady Gminy Mochowo miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości czterej mieszkańcy naszej gminy zostali odznaczeni srebrnymi medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Medale zostały nadane Decyzją nr 1085/Kadr Ministra Obrony Narodowej z dnia 18.04.2018 r. w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczpospolitej Polskiej dla rodziców, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Aktu dekoracji medalami dokonali wspólnie przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku Z-ca Komendanta mjr Zbigniew Przybyszewski i pracownik cywilny Marek Kijanowski oraz w imieniu władz samorządowych Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski i Przewodniczący Rady Gminy Jan Głodkowski. Srebrne medale otrzymali: –   Teresa i Janusz Nadrowscy z Żurawina za wychowanie trójki żołnierzy: Piotra, Jarosława i Mariusza, –   Teresa i Tadeusz Przybojewscy z Chocznia za wychowanie trójki żołnierzy: Mirosława, Andrzeja i Krzysztofa. Samorządowcy wręczając odznaczonym, kwiaty i listy gratulacyjne podziękowali za wychowanie dzieci na wzorowych żołnierzy w duchu patriotyzmu i miłości ojczyzny. Doceniając ich poświęcenie w wychowaniu obrońców kraju, szczególnie w tak niepewnych czasach, życzyli im zdrowia, sukcesów i pomyślności w życiu osobistym.

Pełna treść wiadomości na: mochowo.pl/?p=6977
mochowo.pl, Źródło artykułu: mochowo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola