Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mazowsze w sercu Niepodległej - koncert

Data publikacji: 2018-09-30, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
  30 września 2018 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa odbył się koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zorganizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie. Sierpc był kolejny spośród 20 miast w całym województwie, w którym miało miejsce to wyjątkowe wydarzenie. W jego programie znalazły się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i najważniejsze polskie utwory muzyczne powstałe w XX wieku, m.in. „O mój rozmarynie”, „Jak to na wojence ładnie”, „Tylko we Lwowie”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Mazowieckie noce”. Uzupełniły je fragmenty wybitnych dzieł literackich związanych z walką o wolność Polski: „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, „Bądźmy dla siebie bliscy” Ernesta Brylla i „Mistyka finansów” Juliana Tuwima. Reżyserem i prowadzącym wydarzenie był Tomasz Gęsikowski, aktor filmowy i teatralny. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor i aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od wielu lat – Zbigniew Rymarz. Na scenie wystąpili: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Artystom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Zbigniew Rymarz – fortepian, Grzegorz Bożewicz – bandoneon oraz Jakub Mikulski – perkusja. Zgromadzonych gości powitał Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski. Koncert był piękną lekcją historii i podróżą w przeszłość do świata wspomnień. Wydarzenie dostarczyło odbiorcom wiele doznań artystycznych i głębokich wzruszeń.   Honorowy patronat nad cyklem koncertów „Mazowsze w sercu Niepodległej” objął Adam Struzik Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Hotel Conference & Spa  

Pełna treść wiadomości na: mwmskansen.pl/?p=18997
mwmskansen.pl, Źródło artykułu: mwmskansen.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola