Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Płockiego

Data publikacji: 2018-07-05, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 2 lipca w sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference&Spa odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Płockiego. W uroczystości uczestniczyło ponad 300 osób. Wśród zgormadzonych gości, prócz samych absolwentów znaleźli się poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz przedstawiciele samorządu i lokalnych mediów. Podczas spotkania Marszałek wygłosił ostatni wykład w mijającym roku akademickim, „Nowy podział statystyczny województwa mazowieckiego jako element walki o wsparcie z funduszy europejskich”. Obecni z wielką uwagą przysłuchiwali się nowym koncepcjom na temat podziału środków z funduszy UE na rozwój województwa. Dokonano też podsumowania działalności Uniwersytetu od momentu jego powstania w listopadzie 2017 roku do chwili obecnej. Zaprezentowano dużą liczbę przedsięwzięć i inicjatyw jakie w tym czasie udało się przeprowadzić. Seniorzy zgrupowani w 10 oddziałach mieli okazję odwiedzić Wilno, brali udział w warsztatach plastycznych i wykładach o zróżnicowanej tematyce, uczyli się tańca, poznawali tajniki obsługi komputera i portali społecznościowych oraz zagrożeń z nimi związanych. Wydarzenie uświetnił koncert grupy ART. Z Wyszogrodu. Część oficjalną zakończyło wręczenie dyplomów słuchaczom UTW. Później zwiedzili oni wraz z przewodnikami ekspozycję skansenu. Dla wielu z nich spacer po muzealnej wsi stanowił powrót do wspomnień. Uroczystość zakończyła zabawa przy ognisku i potańcówka na dechach.  

Pełna treść wiadomości na: mwmskansen.pl/?p=18687
mwmskansen.pl, Źródło artykułu: mwmskansen.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola