Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XI Biesiada Seniorów

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczna XI Biesiada Seniorów odbyła się w sobotę 14 lipca na placu przy gimnazjum w Mochowie.  Wzięło w niej udział prawie 300 śpiewających seniorów z 17 zespołów. Wszystkich uczestników biesiady przywitali organizatorzy: przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Mochowie Ewa Starczewska oraz Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski. Licznie zebranej publiczności swój najnowszy dorobek artystyczny przedstawili: chór „Złota Jesień” z Mochowa, chór „Retro” z Płocka, chór „Bielszczanie” z Bielska, „Vena” z Tłuchowa, „Melodia” ze Szczawina Kościelnego, „Skrwilenianki” ze Skrwilna, „Nad Wkrą” z Bieżunia, zespoły: „Uśmiech Seniora” z Drobina, „Wrzosy” i „Srebrny Włos” z Rypina, „Radosne Serca” z Łęgu, „Sami Swoi” z Brudzenia”, „Sierpczanie” i „Weseli Seniorzy” z Sierpca, „Sami Swoi” z Obrowa, „Bandoska” z Koziebród , kapela Janka z Mochowa oraz solista Kazimierz Radwański z Brudzenia. Każdy zespół zaprezentował się w trzech utworach. Jednym z nich była pieśń patriotyczna w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pozostałe dwa – to piosenki ludowe lub biesiadne. Niepowtarzalny klimat stworzony przez rozśpiewanych i roztańczonych seniorów uzupełniał, w roli konferansjera, Henryk Starczewski, który oprócz przedstawiania poszczególnych zespołów bawił zebranych anegdotami i zabawnymi opowieściami. Wręczenia upominków, dyplomów i pamiątkowych pucharów dokonali: Wicestarosta Wojciech Rychter, Członek Zarządu Powiatu Sierpeckiego Sławomir Olejniczak, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.

Pełna treść wiadomości na: mochowo.pl/?p=6299
mochowo.pl, Źródło artykułu: mochowo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola