Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wójt Gminy Mochowo i radni złożyli uroczyste ślubowanie

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Mochowo, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, zwołana została przez Komisarza Wyborczego w Płocku I w dniu 20 listopada, a jej otwarcia dokonała i poprowadziła do czasu wyboru przewodniczącego, radna senior Aleksandra Helena Obrębska. Głównym tematem porządku obrad było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych,  wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Gminy Mochowo oraz zaprzysiężenie Wójta Gminy Mochowo. Po odczytaniu tekstu ślubowania, którego treść określa ustawa o samorządzie gminnym: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”, każdy radny, wyczytany z imienia i nazwiska, potwierdził z osobna akt ślubowania słowem „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego odbywał się w głosowaniu tajnym. Radni na Przewodniczącego VIII kadencji (2018 – 2023) Rady Gminy Mochowo wybrali Jana Jerzego Głodkowskiego, a Wiceprzewodniczącymi zostały Halina Elżbieta Olewińska i Zofia Witkowska. Podczas sesji miała miejsce ceremonia zaprzysiężenia Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, który wypowiedział tekst aktu ślubowania: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy, tak mi dopomóż Bóg”. W trakcie posiedzenia Rada Gminy dokonała także wyboru przewodniczących Komisji Rady Gminy oraz ustaliła ich składy osobowe. Przewodniczącymi poszczególnych Komisji zostali wybrani: Komisji Rewizyjnej – Stanisław Kalkowski; Komisji Skarg, Wniosków i Petycji – Marek Różański; Komisji Budżetu, Rolnictwa, Ochrony  Środowiska i Gospodarki Komunalnej – Krystian Kowalski; Komisji Oświaty, Kultury, Wychowania, Zdrowia i Pomocy Społecznej – Andrzej Kajkowski. W skład Komisji Rewizyjnej, obok Przewodniczącego weszli: Henryk Borniński, Marta Joanna Kacperska, Rafał Miłkowski i Zbigniew Smożewski. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji składa się z 5 członków (wraz z Przewodniczącym) i są to: Tomasz Gruczyk, Krystian Kowalski, Aleksandra Helena Obrębska i Mirosław Śliwiński. W składzie Komisji Budżetu, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, obok Przewodniczącego, znaleźli się Jan Jerzy Głodkowski, Tomasz Gruczyk, Aleksandra Helena Obrębska i Zofia Witkowska. Do składu Komisji Oświaty, Kultury, Wychowania, Zdrowia i Pomocy Społecznej, obok Przewodniczącego, powołani zostali Halina Elżbieta Olewińska, Mirosława Rakowska, Marek Różański i Mirosław Śliwiński.

Pełna treść wiadomości na: mochowo.pl/?p=6906
mochowo.pl, Źródło artykułu: mochowo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola