Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Technologia 5G w służbie pacjentów

Data publikacji: 2017-06-22, Data modyfikacji: 2017-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Technologia 5G w służbie pacjentów

Opublikowano ostatni raport „Od opieki zdrowotnej do opieki w domu”. Przedstawiono w nim pogląd konsumentów na wpływ technologii 5G na przyszłość opieki medycznej i jej transformacji w zakresie zapobiegania, opieki rutynowej i pooperacyjnej.

Według raportu, sieci następnej generacji będą miały ogromne znaczenie dla transformacji opieki lekarskiej, zapewniając skuteczność transmisji w ekosystemie informacji zwrotnych i alarmów, mobilność i niewielkie opóźnienia.

Sieci umożliwią wiele zastosowań, jak na przykład zdalne monitorowanie dzięki noszonej na ciele aparaturze medycznej, wirtualne kontakty lekarza z pacjentem i operacje przeprowadzane przez zdalnie kierowane roboty.

Kluczowe odkrycia obejmują decentralizację opieki zdrowotnej poprzez jej przeniesienie ze szpitali do domów, oraz, ponieważ dane pacjentów stają się bardziej scentralizowane, przekształcenie szpitali w ośrodki danych. Zwiększające się uzależnienie od noszonej na ciele aparatury i zdalne leczenie sprawi, że technologia 5G staje się nieodzowna dla zapewnienia niezawodnych i bezpiecznych usług. Zmieniające się oczekiwania konsumentów, dostęp do danych pacjenta w dowolnym czasie i wykorzystanie Internetu w większym stopniu daje miejsce dla podmiotów, które działając w sposób nietradycyjny, wymuszą zmianę branży medycznej.

W raporcie przedstawiono wyniki internetowego badania 4 500 zaawansowanych użytkowników smartphonów/szerokopasmowego Internetu mobilnego w Niemczech, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz internetowe badania 900 osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji w sześciu branżach w tych krajach: opieka zdrowotna, ubezpieczenia, technologie medyczne, telekomunikacja, twórcy aplikacji i rządowe urzędy nadzoru.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Ericsson
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola