Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie sezonu turystycznego

Data publikacji: 2018-05-10, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
9 maja 2018r. w Warszawie Marszalek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otworzył sezon turystyczny na Mazowszu. Konferencja prasowa miała formę dość niekonwencjonalną, odbyła się bowiem na pokładzie repliki XV- wiecznej drewnianej szkuty. Łódź wykonana została  dzięki środkom z budżetu województwa w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle i  nosi nazwę Dar Mazowsza. Od wczoraj służy mieszkańcom Mazowsza w poznawaniu uroków Warszawy z perspektywy rzeki Wisły. Zachęcając do odwiedzania Mazowsza Marszałek Adam Struzik podkreśli, iż jest to region niezwykle malowniczy, pełen atrakcji znanych ale też nieoczywistych, mniej popularnych, a z pewnością wartych poznania. Jest regionem wręcz wymarzonym dla popularnego obecnie stylu życia slow road polegającego na zwolnieniu szybkiego tempa i wzbogacania swojego życia duchowego o nowe doświadczenia. Oferując liczne ścieżki rowerowe, piesze, szlaki wodne Mazowsze sprzyja kontemplacji malowniczej przyrody: dzikich rzek, jezior czy parków krajobrazowych. Natomiast osobom pragnącym poznawać tradycję, historię czy smaki regionalnej kuchni na pewno przypadną do gustu malownicze skanseny, zaciszne pensjonaty oraz liczne gospodarstwa agroturystyczne.  Gośćmi konferencji byli dyrektorzy „perełek” wśród mazowieckich instytucji kultury: Leonard Sobieraj dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Jan Rzeszotarski dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Ilona Jaroszek – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, Tomasz Jagodziński dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki oraz Jan Jankowski prezes Fundacji Rok Rzeki Wisły. Przedstawiali walory swoich instytucji, podkreślali ich wyjątkowość a także bogatą działalność kulturalną, edukacyjną i wystawienniczą, dla który warto je odwiedzić. Obecni na konferencji dziennikarze mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z każdym z dyrektorów pod kątem ciekawych propozycji na rozpoczęty właśnie sezon turystyczny. Przydatna w poznawaniu oraz korzystaniu z propozycji oferowanych przez region Mazowsza jest bezpłatna aplikacja Play Mazovia!. Umożliwia poznanie największych atrakcji turystycznych, pozwala na bieżąco śledzić ofertę poszczególnych instytucji kultury. Korzystając z Play Mazovia! w prosty sposób można zaplanować trasę wycieczki i dowiedzieć się więcej o odwiedzanych miejscach. Dużym ułatwieniem jest brak konieczności rejestrowania. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich systemów operacyjnych w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Jedyne wymaganie to aktywne połączenie internetowe oraz GPS. Zapraszamy na Mazowsze!

Pełna treść wiadomości na: mwmskansen.pl/?p=18215
mwmskansen.pl, Źródło artykułu: mwmskansen.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola