Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Objazdowe pociągi przez Sierpc - JSL 2016

 
W czerwcu 2016 na odcinku Kutno - Płock miały miejsce prace torowe, w związku z czym pociągi z rafinerii PKN Orlen w Płocku jeździły objazdem przez Sierpc, po linii kolejowej nr 27 (Nasielsk - Toruń Wschodni), znanej wśród miejscowych miłośników kolei jako "JSL" ("Jedynie Słuszna Linia") oraz nieremontowanym odcinku linii nr 33. Objazdy trwały przez miesiąc, nam udało się odwiedzić je raz. Jak widać na filmie pogoda tamtego dnia była bardzo zmienna, słońce na zmianę wychodziło i się chowało, zwykle na naszą niekorzyść. Zastała nas też sroga ulewa, na szczęście przelotna. W dodatku tego dnia na odcinku z Nasielska motocykl wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym (ze skutkiem śmiertelnym) i mieliśmy kilkugodzinną przerwę w ruchu. Mimo tych niedogodności trochę składów udało się złapać, oczywiście również z lotu ptaka. Pociągi na filmie: ST44-1228 PKP Cargo ze składem beczek rel. Zebrzydowice - Płock Trzepowo BR285-124 Lotos Kolej z cysternami ST45-13 z beczkami Diamant rel. Gdynia Port - Raciąż TEM2-114 Orlen KolTrans i cysterny Duet PKP Cargo ST44-1234 i ST45-14 ze składem węglarek rel. Rykoszyn - Raciąż Scandia MR 4039 / MRD 4239 Arriva jako osobowy Toruń Główny - Sierpc i w relacji przeciwnej Challenger M62M-015 Rail Polska Challenger M62M-012 Rail Polska 6Dg-153 luzem w kierunku Torunia facebook.com/KolejFilmy Muzyka: Theo Kottis - It Wasn't Meant To Be

 


KolejFilmy
 
Data pliku video: 2017-03-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola