Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nasze czwarte "WSPÓLNE KOLĘDOWANIE"

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę popołudniu już po raz czwarty wspólnie kolędowaliśmy na placu przed Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie. Wśród obecnych dało się odczuć ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku spotkania ks. Krzysztof Wojciech Muzal, proboszcz Parafii p.w. św. Marcina w Mochowie, odczytał fragment ewangelii, po czym Harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie przekazali Gospodarzowi Gminy – Zbigniewowi Tomaszewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie Wójt Gminy przekazał je przedstawicielom naszej społeczności: kościoła, samorządu powiatowego i gminnego, szkół, dzieci i młodzieży, seniorów, straży, biblioteki, pomocy społecznej, organizacji pozarządowej. W dalszej części uroczystości, po złożeniu życzeń świątecznych mieszkańcom przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego Juliusza Gorzkosia oraz Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd wraz z chórem „Złota Jesień” z PZERiI Koło w Mochowie. Podczas całego spotkania można było podziwiać wystawianą przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie szopkę bożonarodzeniową. Niespodzianką dla najmłodszych była wizyta Św. Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Dodatkową atrakcją wieczoru była wystawa lokalnego rękodzieła świątecznego. Na zakończenie dla wszystkich zebranych przygotowany został mały poczęstunek wigilijny – gorący czerwony barszczyk wraz z pasztecikiem.

Pełna treść wiadomości na: mochowo.pl/?p=7087
mochowo.pl, Źródło artykułu: mochowo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola