Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MA NA SWOIM KONCIE NIEJEDEN BANKOMAT

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 

W tym roku doszło do trzech prób wysadzenia bankomatów: 30 marca i 14 kwietnia w Łubiance oraz 6 czerwca w Paterku. W wyniku eksplozji z 14 kwietnia sprawcy skutecznie zniszczyli urządzenie i zabrali z niego gotówkę. Ponadto wybuch w Łubiance spowodował uszkodzenie konstrukcji budynku w którym znajdował się bankomat. Łączne straty spowodowane tym przestępstwem szacowane są na ok. 400 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bydgoskiej KWP od kilku miesięcy prowadzili intensywne działania zmierzające do złapania sprawców serii włamań do bankomatów. Kryminalni ostatecznie wytypowali jednego z mieszkańców Bydgoszczy. 36-latek został zatrzymany we wtorek, 22 sierpnia br. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 18 tys. złotych i prawie 5 tys. funtów.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów umożliwił prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód przedstawienie bydgoszczaninowi zarzutów. Mężczyzna został oskarżony o włamania do bankomatu i kradzież pieniędzy w Łubiance 14 kwietnia br. W czwartek, 24 sierpnia br., prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku - 36-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko wskazuje również na to, że zatrzymany usiłował wysadzić bankomaty w Łubiance, Paterku, a także 21 czerwca br. w Mielenku pod Mielnem. Poza tym wiadomo, że mężczyzna musiał działać przynajmniej z jeszcze jedną osobą. Teraz policjanci będą ustalać, z kim współpracował bydgoszczanin oraz gromadzić materiał dowodowy, który umożliwi przedstawienie mu kolejnych zarzutów.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

 

KWP w Bydgoszczy / mk, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sierpecki

  Powiat sierpecki - umiejscowiony w województwie mazowieckim (północno-zachodnia część) z Sierpcem, jako centrum powiatu. Ta terenie o wielkości 852 km² mieszka 53 tys. osób. W skład powiatu wchodzi gmina Sierpc (gmina miejska), Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc (gmina wiejska), Szczutowo i Zawidz.

  Większość ziem stanowią użytki rolne, co powoduje, że większość atrakcji skupia się wokół gospodarstw agroturystycznych i wiejskich pensjonatów. Oprócz spacerów w pięknych okolicznościach przyrody będzie szansa wybrać się na grzybobranie i wędkowanie. Ciekawe wydaje się poznanie wiejskiej kultury, sposobu życia i pracy, a także regionalnej kuchni. U gospodarza jest możliwość zakupu zdrowych i ekologicznych produktów wytwarzanych w obrębie gospodarstwa.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola